• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Środa 29 czerwca 2022,
imieniny: Piotra i Pawła

« strona główna

data Certyfikat ISO 9001 : 2009 dla Urzędu Miejskiego w Reczu

data 10-07-2012 • Aktualności

     Dnia 28 czerwca 2012r. podczas obrad XXI  sesji Rady Miejskiej w Reczu wręczony został Sekretarzowi Miejskiemu Agnieszce Redlak certyfikat ISO 9001 : 2009 potwierdzający spełnienie wymagań normy ISO w zakresie realizacji zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej określonych przepisami prawa. Wręczenia w imieniu TÜV Rheinland Polska Sp. z o. o. z Warszawy dokonał opiekun Pan Krzysztof Błaszczyk wraz z Panem Waldemarem Tunkiewiczem, członkiem zarządu Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie i Panią Renatą Jankowską – asystentem koordynatora projektu.

      Przyznanie certyfikatu jest uwieńczeniem prac trwających w Urzędzie Miejskim w Reczu od 2011r. W celu wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością w Urzędzie Miejskim Burmistrz Recza Józef Romanowski powołał pełnomocnika ds. systemu zarządzania jakością, zespół sterujący oraz auditorów wewnętrznych.

   Pracownicy urzędu wzięli udział w szkoleniach z zakresu przygotowywania dokumentacji systemowej i przeprowadzania audytów wewnętrznych.

   Opracowano dokumenty systemowe, takie jak: Polityka Jakości, Księga Jakości, Procedury Systemowe, Procedury Operacyjne, Karty Procesów, a pracownicy urzędu zostali poinformowani i zobowiązani do analizowania i ciągłego doskonalenia systemu. Niewątpliwym ułatwieniem dla mieszkańców gminy jest umieszczenie na stronie internetowej www.bip.recz.pl (zakładka: jak załatwić sprawę) kart usług zawierających wyjaśnienia dotyczące procedury załatwiania spraw wraz z wnioskami i niezbędnymi załącznikami.

     W kwietni i maju 2012r. Urząd Miejski w Reczu został poddany zewnętrznemu audytowi, który sprawdzał  skuteczność systemu zarządzania, a w szczególności zgodności sekwencji procesów z wymaganiami normyPN-EN ISO 9001-2009 i opisami zawartymi w dokumentacji systemu zarządzania. Certyfikat przyznany jest na 3 lata do 17.06.2015r.

     Wręczenie certyfikatu było okazją do podkreślenia potrzeby ciągłego doskonalenia pracy oraz podziękowania pracownikom urzędu za przygotowanie dokumentacji. Słowa podziękowania należą się również Panu Zbigniewowi Zychowiczowi Prezesowi IRR, który jest realizatorem projektu, którego działaniem jest m.in. wdrożenie systemu Zarządzania Jakością. Projekt: „Skuteczny samorząd - usprawnienie działania 10 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Partnerstwo Stowarzyszenia IRR oraz gmin: Brojce, Chojna, Gryfice, Golczewo, Połczyn-Zdrój, Pyrzyce, Recz, Stepnica, Świerzno, Złocieniec.

Kliknij w galerię by zobaczyć zdjęcia

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Czerwiec 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia