• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
dataDziś jest: Poniedziałek 29 maja 2023,
imieniny: Teodozji i Magdaleny

« strona główna

data Program "Słoneczna Gmina"

data 02-08-2012 • Aktualności

Burmistrz Recza zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie dotyczące Programu "Słoneczna Gmina". Spotkanie odbędzie się 09.08.2012r. o godz. 18.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Reczu.

CEL PROGRAMU

Program „Słoneczna Gmina” został utworzony w 2008 roku i obecnie organizowany i realizowany jest przez fundację SOL z siedzibą w Poznaniu. Celem programu jest propagowanie stylu życia chroniącego środowisko naturalne przez wykorzystywanie źródeł odnawialnych do produkcji ciepła z kolektorów słonecznych i prądu z modułów fotowoltaicznych w domach jedno i wielorodzinnych. Fundacja pragnie dostarczyć jak najszerszej grupie odbiorców wiedzę z zakresu  budowy urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, możliwości ich zastosowania jak również finansowania.

Założeniem jest także wspomaganie rozwoju rodzimych firm instalacyjnych przez dostarczanie im wysokiej jakości produktów, co zwiększy ich konkurencyjność i sprawi, że będą postrzegane jako prężne i nowoczesne.

 

 DOTACJA 45% NA KOLEKTORY SŁONECZNE

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2010 roku uruchomił program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Wysokość dotacji wynosi 45%.

 Z programu skorzystać mogą osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe niepodłączone do sieci ciepłowniczej. Jako fundacja chcemy pomóc Państwu w doborze odpowiedniego rozwiązania i wskazać solidnego wykonawcę.

Jesteśmy w kontakcie z wszystkimi bankami, które podpisały umowę z NFOŚiGW i z przyjemnością pomożemy Państwu w zebraniu potrzebnych dokumentów i wypełnieniu formalności związanych z dotacją. O szczegółach dowiedzą się Państwo na zorganizowanym w gminie spotkaniu z naszym przedstawicielem.

LABORATORIUM OZE NAUKA I EKOLOGIA

Nasze laboratoria OZE to:

·        popularyzacja odnawialnych źródeł energii

·        wprowadzanie i edukacja w zakresie nowoczesnych źródeł energii

·        możliwość przeprowadzania dokładnych badań nasłonecznienia, prędkości wiatru

·        porównywania różnych form produkcji energii odnawialnej

 Laboratorium Energii odnawialnej może być przy okazji generatorem energii elektrycznej dla odbiorników mniejszej mocy.

 

 

Podstawowe LABORATORIUM ENERGII ODNAWIALNEJ zawiera:

 • turbinę wiatrową o poziomej osi obrotu o mocy 200W wraz z masztem
 • moduł fotowoltaiczny polikrystaliczny o mocy 140W wraz z masztem
 • regulatory ładowania, akumulator żelowy, dwukanałowy włącznik czasowy
 • gablotę wodoszczelną z dokładnym opisem zjawisk fizycznych dotyczących omawianych zagadnień, wyświetlaczami LED prezentującymi aktualnie produkowaną ilość Energii.
 • urządzenia dokonujące pomiarów mocy zamontowanych urządzeń non stop, z możliwością podłączenia komputera i udostępniania danych.

GMINA – PROMOTOR OZE

Państwa Gmina może stać się promotorem Odnawialnych Źródeł Energii poprzez:

 • Rzetelny informator na temat OZE
 • Aktywizację gospodarczą regionu – energia Słoneczna i pozostałe niekonwencjonalne źródła energii rozwijają się bardzo szybko, warto dołączyć do tego trendu i oprzeć część lokalnej gospodarki właśnie na tej branży.
 • Promocję lokalnych firm instalacyjnych – zorganizujemy szkolenia dla lokalnych firm i mieszkańców, pomożemy w zdobywaniu klientów.

 

Informacje na temat spotkania:

501 444 173

www.slonecznagmina.pl

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Maj 2023 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia