• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Sobota 10 grudnia 2022,
imieniny: Julii i Daniela

« strona główna

data Gminno - Powiatowe Dożynki w Reczu

data 01-10-2012 • Aktualności

    

     Obchody Dożynek Gminno - Powiatowych w dniu 15 września 2012 r. rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele pw. Chrystusa Króla w Reczu. Mszy świętej przewodniczył ks. Kanonik Aleksander Słodkowski, proboszcz parafii.

     Następnie korowód dożynkowy przemaszerował do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Starostowie dożynek Pan Radosław Tomicz i Pani Zofia Janina Misiek wręczyli bochny chleba gospodarzom dożynek Staroście choszczeńskiemu Panu Lesławowi Śliżewskiemu i Burmistrzowi Recza Panu Józefowi Romanowskiemu. Po przemówieniach, w których gospodarze dożynek podziękowali rolnikom za ich pracę i podkreślili znaczącą rolę rolnictwa w powiecie choszczeńskim, Starosta Choszczeński i Burmistrz Recza podzielili się chlebem z wszystkimi uczestnikami dożynek.

   Wśród zaproszonych gości byli m. in.  Radna Rady Sejmiku Województwa Pani Krystyna Wiśniewska-Bugaj, Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski, Wójt Bierzwnika Pan Władysław Kowalczyk, Prezes GBS w Choszcznie Pan Tadeusz Drabik, Prezes RSP Rzecko Pan Kazimierz Czapiewski, Zastępca Komendanta PSP w Choszcznie Pan Marek Popławski, Przewodniczący i radni Rady Powiatowej, Rad Gminnych i Miejskich, dyrektorzy i kierownicy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych.

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Choszczeńskiego wygrało sołectwo Suliszewo, natomiast gminny konkurs zdominowało sołectwo Rajsko.

            Obchody dożynek uświetniał zespół Kapela Goleniowska, którego członkinie porwały do tańca Starostę Choszczeńskiego oraz zaproszonych gości. Nie zawiódł również nasz lokalny zespół „Reczanie”. Prócz pieśni dożynkowych mieszkańcy powiatu choszczeńskiego zgromadzeni w Parku Miejskim mogli wysłuchać piosenek oraz obejrzeć skecze w wykonaniu zdolnej młodzieży z naszego powiatu. Na stoiskach i wystawach można było nie tylko oglądać gołębie hodowlane czy wyroby ze słomy, ale również spróbować swojskiej kiełbasy lub skosztować pajdy chleba ze smalcem. Na zmarzluchów czekała pachnąca i gorąca wojskowa grochówka. Po oficjalnych występach rozpoczęła się zabawa, trwająca do późnych godzin nocnych. Gwiazdą wieczoru był zespół CASANOVA, który prócz własnych hitów takich jak „Nic i zero” czy „Nikt na świecie”, zaprezentował znane przeboje innych wykonawców. W przerwach koncertu zespołu Casanova ludzie bawili się przy coverach w wykonaniu zespołu Arshenique oraz muzyce mechanicznej puszczanej przez DJ-a.

     Jestem zaszczycony, że w tym roku w naszej Gminie obchodziliśmy dożynki gminno-powiatowe, za co serdecznie dziękuję Panu Lesławowi Śliżewskiemu Staroście Choszczeńskiemu. Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły przygotować i przeprowadzić uroczystość. Dziękuję Starostom dożynek p. Zofii Misiek i Radosławowi Tomiczowi za kolejne reprezentowanie rolników. Dziękuję Sołectwom miejscowości Rajsko, Sokoliniec, Pomień i Kołu Gospodyń Wiejskich z Sicka oraz Sołectwom z innych Gmin za przygotowanie wspaniałych dożynkowych wieńców.

 

Józef Romanowski

  Burmistrz Recza

 

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Grudzień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia