• Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
dataDziś jest: Piątek 29 września 2023,
imieniny: Michała i Michaliny

« strona główna

data Nowy system gospodarowania odpadami w Gminie Recz

data 12-04-2011 • Aktualności

1 lipca 2013 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o  utrzymaniu czystości i porządku w gminach, której celem jest podniesienie poziomu odzysku i recyklingu surowców, jak również materii organicznej pochodzącej z bioodpadów. Wprowadzenie tej ustawy jest konsekwencją konieczności dostosowania przepisów krajowych do dyrektyw unijnych. Gminy zostały zobligowane do wprowadzenia ustawy w życie na warunkach przewidzianych przez ustawę uchwaloną przez obecny Parlament w lipcu 2011r. To właśnie gminy mają do spełnienia trudne i ważne zadania związane z organizacją systemu odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.

W celu wdrożenia nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie podczas obrad XXVII Sesji Rady Miejskiej w Reczu zostały podjęte uchwały. Z treścią uchwał można zapoznać się klikając TUTAJ

Uchwała w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zobowiązuje do złożenia pierwszej deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2013 roku.


Co należy określić w deklaracji ?

Składający deklarację określa sposób prowadzenia zbiórki odpadów komunalnych mając do wyboru dwie opcje: zbiórkę odpadów w sposób selektywny lub nieselektywny (zmieszany), a także oświadcza czy zagospodaruje odpady zielone na terenie nieruchomości poprzez ich kompostowanie. Opłata za gospodarowanie odpadami stanowi iloczyn osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki. Segregacja wiążę się z opłatą 9 zł a zbiórka w sposób nieselektywny kosztowała będzie nas 15 zł od jednej zamieszkałej osoby. Płatności dokonywać należy do 15 dnia każdego miesiąca, pierwszą opłatę należy uiścić do 15 lipca 2013r. za okres od 1 lipca do 31 lipca 2013r.. W przypadku niezłożenia deklaracji do dnia 31 marca 2013 roku zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, w którym zostanie ustalona liczba osób zamieszkujących nieruchomość.

Od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (np. zakłady pracy), ustala się miesięczne stawki jak w załączniku §3.1 oraz  §3.2 - kliknij by otworzyć załącznik (format pdf).


WZÓR DEKLARACJI DO POBRANIA

(aby pobrać deklarację w formacie doc lub pdf należy kliknąć na ikonę poniżej - doc; pdf )

 

  Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 

Załączniki do deklaracji:

  Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (Formularz  przeznaczony jest dla mieszkańców budynków wielolokalowych).

 

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (Formularz przeznaczony jest dla właścicieli lokali niezamieszkałych.)

 

Deklarację właściciel nieruchomości obowiązany jest złożyć  w siedzibie Urzędu Miejskiego w Reczu, przy ul. Ratuszowej 17 w terminie:

 • do 31 marca 2013 r. - pierwszą deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;
 • 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych;
 • 14 dni od dnia nastąpienia zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub zmiany określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości.

Deklarację można składać:

 • osobiście w Biurze Obsługi Interesanta pok. nr 1 w Urzędzie Miejskim w Reczu,
 • drogą pocztową na adres Urząd Miejski w Reczu, ul. Ratuszowa 17, 73-210 Recz,

 • u sołtysów

Wszelkie pytania i wątpliwości związane z nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Recz można kierować na adres: inwestycje@recz.pl Informacje będą również udzielane pod numerem telefonu 957654461 w. 127.

Jak wypełnić deklarację ? - Instrukcja (pdf)


DROGI MIESZKAŃCU!

PAMIĘTAJ, ŻE OBECNA UMOWA PODPISANA NA ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH NIE WYGASA AUTOMATYCZNIE Z DNIEM 1 LIPCA 2013 R. I NALEŻY JĄ WYMÓWIĆ ZGODNIE Z ZAPISAMI TEJ UMOWY, ABY W MOMENCIE WEJŚCIA W ŻYCIE NOWEGO SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI NIE PONOSIĆ DODATKOWYCH KOSZTÓW

 

 Wzór wypowiedzenia umowy

 

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Wrzesień 2023 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia