• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Piątek 29 września 2023,
imieniny: Michała i Michaliny

« strona główna

data Pożegnanie lata w Lubieniowie

data 28-09-2011 • Aktualności

" I cóż powiecie na to,

że już odchodzi lato?

Więc się wszyscy postarajmy,

lato godnie pożegnajmy!"

 

 

         Pod takim hasłem w Lubieniowie 17 września odbył się piknik z okazji pożegnania lata. Inicjatorem imprezy byli uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele miejscowej szkoły. Miała ona charakter otwarty, więc każdy zainteresowany mógł przyjść i miło spędzić sobotni dzień w niezwykle radosnej atmosferze.

         Przygotowania do pikniku trwały kilka dni. Dzieciaki z poszczególnych klas, pod kierunkiem wychowawczyń, od dłuższego czasu pracowały nad strojami oraz krótkimi przedstawieniami na temat zdrowego odżywiania. Przy pomocy rodziców przygotowały też wspaniałe kosze z darami natury pochodzącymi z miejscowych ogrodów, sadów, pól, łąk i lasów. A trzeba przyznać, że pomysłowości im nie brakowało. Były więc kosze ciągnięte na wózkach przez koniki na biegunach, kosze uplecione ze słomy, a nawet pięknie udekorowany rower z koszem pełnym warzyw i owoców.

         Sobotni poranek nie zapowiadał się najlepiej. Pogoda postanowiła wystawić nerwy organizatorów na próbę i obudziła ich stukaniem kropli deszczu o parapety. Nie zniechęciło to jednak nikogo i już od świtu przed szkołą zaczęły rozkładać się kramy z domowymi przysmakami. Czegóż na nich nie było... Do degustacji zachęcały przeróżne sałatki jarzynowo-owocowe, ciasta, ciastka i ciasteczka, dżemy, kompoty, konfitury, marynowane grzybki, korniszony, a nawet pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Do tego stosy świeżych warzyw i owoców. Po prostu niebo w gębie! Nawet słońce postanowiło skosztować tych pyszności, przegoniło więc deszczowe chmury i pięknie wszystkim zaświeciło.

         Piknik rozpoczął się o godzinie dziesiątej krótkim wystąpieniem dyrektora szkoły Pana Jerzego Mikuły, który powitał wszystkich przybyłych, w tym zaproszonych gości oraz zaprosił zgromadzonych do wspólnej zabawy. Swą obecnością uroczystość zaszczycili między innymi wicestarosta choszczeński Pan Tadeusz Puczyński i burmistrz Recza Pan Józef Romanowski z małżonką.

         Po prezentacji gości uczniowie ze swymi koszami, rodzice, nauczyciele i wszyscy chętni ruszyli barwnym korowodem przez wieś, by oznajmić całemu światu, że oto właśnie odchodzi lato i zbliża się jesień.

         Po powrocie na teren szkoły uczniowie zaprezentowali zebranym swoje przedstawienia na temat zdrowego odżywiania. Były wiersze, piosenki, scenki i krótkie skecze. Na koniec młodzi artyści otrzymali zasłużone brawa i pobiegli na boisko, by spróbować swych sił w biegach. Do rywalizacji o najwyższe miejsca na podium stanęli również podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z Recza. Przedszkolaki i uczniowie zerówki w czasie konkurencji biegowych, w których startowali ich starsi koledzy, wesoło dokazywali na torze przeszkód.

         Po wyczerpujących zmaganiach na bieżni zawodnicy mogli pokrzepić się pyszną grochówką, którą z wielkiego kotła szczerze nalewały panie z Rady Rodziców. A że gar zupy był naprawdę ogromny, posiłku wystarczyło dla wszystkich, którzy choć trochę poczuli się głodni. Smakosze mogli także zakosztować wyśmienitego żurku podawanego w chlebie.

         By tego dnia nikomu nie zabrakło wrażeń, zadbali również policjanci i strażacy. Najpierw wszyscy mogli podziwiać popisy policyjnego wilczura, a następnie swe umiejętności zaprezentowali dzielni ogniowi. W kilka sekund rozwinęli węże, uruchomili pompę i ugasili „płonące” drzewo. A dzięki drabinie z koszem, w którą wyposażony był jeden z wozów strażackich, wszyscy, którzy nie mają lęku wysokości, mogli podziwiać panoramę wsi z lotu ptaka.

         W międzyczasie niestrudzone strażniczki prawa, czyli piękne panie policjantki, znakowały rowery i wręczały dzieciakom odpowiednie certyfikaty.

           Na zakończenie imprezy zaplanowano prawdziwy hit, a mianowicie zawody w skoku wzwyż. Niekwestionowanym królem tej konkurencji okazał się Kacper Jezierski z klasy III. Skoczył nie tylko najwyżej, ale również w najlepszym stylu, za co zebrał zasłużone brawa.

         Około godziny 16 nastąpiło zakończenie imprezy. Lato, po tak hucznym pożegnaniu, spokojnie mogło już odejść, a na jego miejsce wkroczyła piękna polska złota jesień.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij by otworzyć

 

Organizatorzy

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Wrzesień 2023 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia