• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Wtorek 19 marca 2019,
imieniny: Józefa i Bogdana

« strona główna

data Piknik Recki z TILiA 2018

data 09-07-2018 • Aktualności

Tegoroczne Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych Tilia 2018 odbyły się po raz pierwszy w Reczu, wraz z Piknikiem Reckim, w sobotę 7 lipca. Wzięło w nich udział 7 gmin członkowskich Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”.

Otwarcia Targów Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych dokonał Prezes Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” - Pan Krzysztof Szabatowski. Przechodni Totem „Lidera Pojezierza”, który jest symbolem partnerstwa i zaufania, powierzany gminie członkowskiej LGD wybranej do realizacji imprezy przekazał na ręce Burmistrza Recza - Pana Wiesława Łońskiego przedstawiciel Gminy Krzęcin - organizator poprzedniej edycji TiLIA 2017 - Sekretarz Ryszard Przywarty. O najbliższych planach i naborach opowiedział Ireneusz Kostka - Viceprezes Lidera.

Impreza dała możliwość zapoznania się z walorami każdej z gmin, która uczestniczyła w Targach. Przy stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Suto zastawione stoły na stoiskach gminnych cieszyły nie tylko oczy, ale i podniebienia wszystkich odwiedzających dzięki uprzejmości Pań, które chętnie częstowały swymi pysznymi ciastami, pierogami i innymi kulinarnymi wspaniałościami.

Podczas tegorocznych targów tradycyjnie odbyły się konkursy „3xS” (Super Sołtys i Sołectwo) oraz konkurs kulinarny „Smaki Pojezierza”. Celem konkursów była przede wszystkim aktywizacja mieszkańców i promocja sołectw gmin obszaru Stowarzyszenia Lider Pojezierza.

W turniej sołeckim 3xS z udziałem 4 sołectw: Zamęcina, Żukowa, Słutowa i Nętkowa drużyny wykazały się w zarówno dużą sprawnością fizyczną, sprytem, pomysłowością, zaangażowaniem jak i poczuciem humoru. Zwycięzcą konkursu okazało się Sołectwo Słutowo, a kolejne miejsca zajęły sołectwa: Nętkowo, Zamęcin i Żuków. Tytuł Sołtysa Roku obszaru objętego LSR Stowarzyszenia "Lider Pojezierza" powędrował do Marka Żurańskiego - Sołtysa Zamęcina.

Oprócz turnieju sołeckiego miał miejsce również konkurs kulinarny „Smaki Lidera Pojezierza”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Warzywny fit””. Uczestnicy konkursu przygotowali po 2 potrawy, których głównym składnikiem były warzywa w różnych odsłonach. Zwyciężyły przysmaki przygotowane przez Towarzystwo Miłośników Recza.

Odrobinę wcześniej o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim rozpoczął się turniej piłkarski "Oldboy Cup" zorganizowany przez Krzysztofa Denisiuka. Zwycięzcami zostali zawodnicy Sparty Gryfice, kolejne miejsca: 2 Lotnik Mirosławiec, 3 Sokół Stara Dąbrowa, 4 Ekipa z Orlika Recz, 5 Oldboje Stargard. Najlepszym strzelcem został Łukasz Włodarczyk (Sokół Stara Dąbrowa), najlepszym bramkarzem Sławomir Czekała (Sparta Gryfice), najstarszym zawodnikiem Władysław Madaj (Lotnik Mirosławiec).

Podczas Pikniku Reckiego z TILiA 2018 nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych m.in. dmuchanych zamków, zabaw i animacji. We wspaniały piknikowy nastrój wprowadziły zgromadzonych występy dzieci i młodzieży, zespołu biesiadnego "Reczanie", zespołu O2 - Ola & Olek oraz gwiazdy wieczoru LIBERA. Zabawę taneczną do białego rana poprowadził "GRANIT BAND".

 

BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Marzec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Galeria fotografii nasz kanał TV
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia