• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Piątek 24 maja 2024,
imieniny: Joanny i Zuzanny

« strona główna

data Pasowanie na Czytelnika

data 03-06-2011 • Aktualności

Biblioteka szkolna realizuje zadania edukacyjno-dydaktyczno-wychowawcze, szczególnie w zakresie przygotowania młodego pokolenia do życia w społeczeństwie czytelniczo - informacyjnym. Uczniowie klas I w dniu 19 maja 2011r. zostali uroczyście Pasowani  na Czytelnika  biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej w Reczu, ale zanim to nastąpiło, wysłuchali krótkiego przedstawienia pt.: "Teatrzyk z zagadkami" przygotowany przez Aktyw Biblioteczny.

Uroczystość zaszczycili goście: Pani Agnieszka Redlak – Sekretarz Miejski w Reczu, Pan Andrzej Horoszkiewicz – Dyrektor SP w Reczu, Pani Małgorzata Piwowar – Wicedyrektor SP w Reczu i Pani Teresa Zwolak – emerytowany nauczyciel biblioteki szkolnej. Dzień ten był bardzo ważny dla wszystkich "pierwszaków", wychowawców i rodziców. Już pierwsze chwile wywarły duże wrażenie, zainteresowanie (zachwyt wśród dzieci), radosne uśmiechy nowo pasowanych czytelników i  ich zapewnienie, że często będą odwiedzać  bibliotekę szkolną.

W dobie rozwoju techniki informatycznej coraz bardziej zostaje pomijana potrzeba czytania książek, lektur. Oczywiście komputery stanowią istotną dźwignię rozwoju współczesnej techniki. Czas poświęcany przez nasze dzieci przy komputerach jest stanowczo za długi a przy książkach za krótki. Nagminnie  zauważalne są wśród uczniów braki w formowaniu wypowiedzi, pisania wypracowań, nie mówiąc już o kaleczeniu języka Ojczystego w formie ustnej i pisemnej. Czytanie książek rozwija osobowość młodego człowieka, wzbogaca wartości wewnętrzne, kształtuje marzenia, wyobraźnię, itp.

Apeluję do Rodziców abyście Państwo nakłaniali swoje dzieci do czytania książek.

<<<galeria zdjęć>>>

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Maj 2024 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia