• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Piątek 21 czerwca 2024,
imieniny: Alicji i Alojzego

« strona główna

data Dzień Niepodległości

data 16-11-2012 • Aktualności

     W dniu 11.11.2012r. odbyła się uroczystość z okazji 94 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody święta rozpoczęły się odprawieniem Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Reczu. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem na Rynku. W dalszej części mogliśmy obejrzeć przygotowany program artystyczny w wykonaniu uczniów.

,,Dzieje uczą nas, że Rzeczpospolita była wtedy silna, gdy wszystkie jej części, choćby najmniejsze, poczuwały się do odpowiedzialności za dobro wspólne. Jestem przekonany, że ten związek obowiązuje także i dzisiaj i że jest kluczem do odniesienia przez nasz kraj sukcesu w XXI wieku. Współczesna, na powrót suwerenna i wolna Polska czerpie, bowiem swą moc z aktywności wszystkich obywateli, począwszy od działań, jakie podejmują oni przede wszystkim w swoich lokalnych społecznościach. 11 listopada to właśnie wyjątkowo szczególny dzień, w którym należy zastanowić się jak pielęgnować  wolność teraz, jak kontynuować dzieło osiągnięte przez wiele pokoleń, jak dbać o kraj, o region, o naszą Gminę. Jest to przecież nasz -  obywateli Rzeczypospolitej Polskiej obowiązek”.

Wyrażam głębokie podziękowanie dla uczniówklasy mundurowej Zespołu Szkół nr 1 z Choszczna oraz ich opiekunowi za uczestnictwo w uroczystości. Dziękuję za wystawienie pocztów sztandarowych, Dziękuję wszystkim delegacjom, które złożą za chwilę wieńce pod pomnikiem. Dziękuję także wszystkim instytucjom, służbom które pomogły przygotować i przeprowadzić dzisiejszą uroczystość, dziękuję wszystkim artystom, którzy za chwilę przed nami wystąpią. Dziękuję Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Reczu p. Andrzejowi Horoszkiewiczowi za prowadzenie dzisiejszej uroczystości oraz dziękuję Dyrektorowi MGOKiS p. Adamowi Zarzeckiemu za przygotowanie techniczne i artystyczne obchodów dzisiejszy świąt.

Józef Romanowski

       Burmistrz Recza

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Czerwiec 2024 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia