• Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
dataDziś jest: Piątek 24 maja 2024,
imieniny: Joanny i Zuzanny

« strona główna

data BILANS OTWARCIA GMINY RECZ NA DZIEŃ 31 grudnia 2014r.

data 30-06-2015 • Aktualności

         Szanowni Mieszkańcy Gminy Recz!

     W celu właściwej realizacji zadań gminy na początku kadencji przystąpiłem do opracowania dokumentu prezentującego kompleksową ocenę sytuacji gminy Recz, zwanym „Bilansem Otwarcia”. Bardzo trudna sytuacja finansowa, w jakiej się znajdujemy wymagała sporządzenia diagnozy gminy, w oparciu o dane dostarczone przez pracowników Urzędu Miejskiego w Reczu oraz kierowników jednostek organizacyjnych.

     Przy tej okazji chciałbym Państwu w sposób rzetelny i uczciwy przedstawić sytuację, którą zastałem obejmując w grudniu 2014r. stanowisko Burmistrza Recza. Jawność organów gminy to nie tylko obowiązek ustawowy, ale przede wszystkim moja powinność wobec mieszkańców. Pragnę przedstawić w dość obszernym materiale informacje i dane liczbowe, które mam nadzieję pozwolą zrozumieć powagę sytuacji, jak również bardzo duże ograniczenia bieżącego funkcjonowania i możliwości inwestycyjnych naszej gminy.

     Dokument zawiera najważniejsze informacje, dotyczące między innymi: stanu finansów, ze szczególnym uwzględnieniem długu publicznego Gminy Recz, toczących sięsprawsądowych z udziałem gminy, planów zagospodarowania przestrzennego, realizowanych i planowanych inwestycji, stanu infrastruktury drogowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, poziomu zaopatrzenia gminy w energię elektryczną i cieplną, stanu infrastruktury społecznej i poziomu zaspokajania potrzeb w tym zakresie, gospodarki mieniem komunalnym, gospodarki mieszkaniowej, stanu nieruchomości gminnych, rolnictwa, oświaty i wychowania, pomocy społecznej, bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej, promocji i funduszy unijnych, stanu finansów jednostek organizacyjnych gminy.

     Z uwagi na obszerny materiał, jaki powstał zmuszony jestem do zaprezentowania Państwu pełnej wersji Bilansu Otwarcia drogą elektroniczną zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej Gminy Recz pod adresem www.recz.pl (zakładka dla mieszkańców). W wersji papierowej natomiast przekazuję Radnym Rady Miejskiej w Reczu oraz Sołtysom wydruk pierwszego rozdziału dotyczącego stanu finansów Gminy Recz na dzień 31 grudnia 2014 roku.

     Zapraszam Państwa do zapoznania się z Bilansem Otwarcia, co pozwoli na lepsze zrozumienie faktycznej sytuacji społeczno – ekonomicznej Gminy Recz.

BILANS OTWARCIA (format pdf)

                                                                                                                               Z poważaniem

                                                                                                                  Wiesław Łoński - Burmistrz Recza

                                                                   

Informacja dla niepełnosprawnych
BIP Ostrzeżenia eBOI elektroniczny samorząd Mapa gminy

data Kalendarz imprez

  Maj 2024 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Galeria fotografii nasz kanał TV Zamówienia, przetargi, zapytania ofertowe Narodowy Spis Powszechny Noc Poetów Ukraina Czyste Powietrze
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia